ABD Başkanı Biden'dan dikkat çeken Ukrayna açıklaması: Rusya için felaket olur

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin savaş sinyalleri verdi. Putin, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğini öngördüklerini söyledi.

ABD Başkanı Biden'dan dikkat çeken Ukrayna açıklaması: Rusya için felaket olur
20 Ocak 2022 - 09:12


Son dönemde Rusya ile Batı ülkeleri arasında yaşanan gerilimi tırmandıracak bir açıklama Washington’dan geldi… ABD Başkanı Joe Biden düzenlediği basın toplantısında Rusya’nın Ukrayna’ya gireceğini öngördü ve olası bir işgalin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için bir felaket olacağını söyledi.

Biden açıklamasında Batı’nın birlikte hareket etmeye devam etmesini isterken olası bir saldırı durumunda Moskova’ya karşı birlik olunması çağrısında bulundu. Washington’da basın mensuplarının karşısına çıkan Biden, “Rusya Ukrayna’yı işgal ederse bunun bedelini hemen, kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede ödeyecektir” dedi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda daha önce hiç karşılaşmadığı kadar ağır ekonomik sonuçlarla karşılaşacağını belirten Biden, "Ukrayna'yı işgal edip etmemek Rusya'ya bağlı. Ancak Ukrayna'ya küçük bir müdahale olursa, bunun sonuçları konusunda kavga vermemiz gerekir. Ancak sınıra yığdıkları askerlerin kapasitesi kadar büyük bir işe girişirlerse bu Rusya için felaket olur. Rusya, Ukrayna'yı işgal ederse, ortaklarımız ve müttefiklerimizle Rusya'ya hasar verecek ciddi adımlar atmaya hazırız. Bildiğiniz gibi NATO müttefiklerimize de destek veririz." ifadelerini kullandı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum