72 kişilik ekibiyle olay yerinde!

Ankara Çankaya'da, dün akşam saatlerinde inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde kayma olan ve istinat duvarı yıkılan 8 katlı apartman ile birlikte toplam 21 bina boşaltılmıştı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bölgede incelemelerde bulundu.

72 kişilik ekibiyle olay yerinde!
10 Nisan 2021 - 19:54
Çankaya'da yapılan inşaat temel kazısı sırasında temelinde kayma meydana gelen 8 katlı apartmanın ve çevresindeki 21 bina çökme riskine karşı tahliye edildi. Güvenlik önlemlerinin alınması ardından Açelya Apartmanının kontrollü yıkımına başlandı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yıkım çalışmalarının sürdürüldüğü Açelya Apartmanı'nda inceleme yaptı.  Başkan Mansur Yavaş, incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yavaş, açıklamasında;

"Önündeki binanın da sarsıntıdan dolayı yıkım esnasında problem olacağı söyleniyor. İçtekini yıkıp hafriyatı oradan alındıktan sonra belli olacak. Daha sonra bu yıkıntı bir yerde toplanacak, ailelerin kendi özel mallarını oradan seçmeleri sağlanacak. Koordinasyon merkezi kuruldu. Vatandaşların bundan sonra iskanı konusunda yapılacak işlerde koordine sağlanıyor. Kimse mağdur edilmeyecek. Bakanlık, valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi olarak herkes üzerine düşeni yapıyor" dedi.

Mansur Yavaş'ın sosyal medya paylaşımı;
 

Ayrıca bölgedeki vatandaşlara Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sabah ve akşam yemek ikramı yapılıyor.Yıkım çalışmalarının sürdürüldüğü Açelya Apartmanı'nda, Yıkım ve moloz kaldırma çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 72 personel katıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum