28 Şubat Davası cezaları kesinleşti: 14 isim hakkında yakalama kararı çıkarıldı!

28 Şubat Davası cezaları kesinleşti. Cezası onanan 14 isim hakkında yakalama kararının çıkarıldı.

28 Şubat Davası cezaları kesinleşti: 14 isim hakkında yakalama kararı çıkarıldı!
19 Ağustos 2021 - 13:58

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 28 Şubat davası'nda "Darbeye teşebbüs" suçundan 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onamıştı. Kararın ulaşmasının ardından davaya bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi aralarında, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu isimlerin cezalarını kesinleştirdi.

Dosya sanıkların cezalarının infazı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. İnfaz Savcılığı da dosyayı inceledikten sonra engel bir durum olmadığını belirtti. 14 isim hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Cezaevine konulması için yakalama kararı çıkartılan isimler şöyle:
Dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekât Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi, Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, eski Jandarma Genel Komutanı Fevzi Türkeri, MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç ile emekli generaller Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Saner, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum