23 Nisan'da çocuklara belediye arabasından AKP seçim şarkısı dinletildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Manisa'nın AKP'li Şehzadeler Belediyesi'nin kutlama arabasından çocuklara AKP seçim müziği dinletildi. Vatandaşların tepki gösterdiği konuya ilişkin belediyeden açıklama geldi.

23 Nisan'da çocuklara belediye arabasından AKP seçim şarkısı dinletildi
25 Nisan 2022 - 09:51 - Güncelleme: 25 Nisan 2022 - 10:00


Manisa'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında AKP'li Şehzadeler Belediyesi tepki çeken bir harekete imza attı.

AKP’li Şehzadeler Belediyesi'nin kutlama aracından, Manisa Belediyesi'nin çocuklar için oluşturduğu oyun alanında AKP'nin seçim müziği açıldı.

Araçtan AKP'nin seçim şarkısı olan "Dombra" ile birlikte "Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi" gibi çeşitli şarkıların çalındığı belirtildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ
Vatandaşların tepkisine neden olan olayın ardından Şehzadeler Belediyesi açıklama yaptı. Belediye, personelin ihtiyaç molasında olduğu sırada müziğin 'henüz tespit edilemeyen bir nedenle' çaldığını belirtti. 

Belediyenin açıklaması şöyle:
"Manisa’da 23 Nisan Kutlamaları sırasında, Cumhuriyet Meydanında belediyemize ait ses düzeni aracında, 23 Nisan şarkıları çaldığı sırada, personelimizin ihtiyaç molası için aracın başında olmadığı sürede, henüz tespit edemediğimiz bir sebeple; siyasi müzikler çalınmıştır. Görevlilerin müdahalesi ile aracın elektrik sistemi kapatılmış, ve müzik sonlandırılmıştır.

Konu ile ilgili olarak ivedi bir şekilde sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Görevli personeller ilk ifadelerinde flash disk üzerinden çalınan müziklerin içinde, herhangi bir siyasi müziğin olmadığını, ifade etmişlerdir.            
                
Şehzadeler Belediyesi kurulduğu günden buyana “herkesin belediyesi” olmak İçin çalışan, hizmetlerini bu ilke ile yapmaya çalışan bir belediyedir. Her ne sebeple olursa olsun, resmî bir belediye aracından,  bir siyasi partinin, seçim müziğinin çalınması, asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Temel belediyecilik ilkelerimize ters düşen bu durumla ilgili vakit kaybetmeden soruşturma başlatılmıştır. 

Bu soruşturmanın sonucunda bu konu ile ilgili ihmali veya artniyeti olan kişiler hakettiği cezayı alacaktır. "

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum