20 yıldır gözükmüyordu: Gönül Akkor'un son halini paylaştı, dua istedi!

Yazar Onur Akay, 28 senedir sanat camiasından uzak olan Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden Gönül Akkor'un son halini paylaştı. Akay, Akkor için dua istedi

20 yıldır gözükmüyordu: Gönül Akkor'un son halini paylaştı, dua istedi!
21 Mayıs 2022 - 11:54


Yazar Onur Akay, son albüm çalışmasını Sezen Aksu’nun ısrarı ile 1994 yılında yapan ve 28 yıldır sanat camiasından uzak olan Gönül Akkor'un son halini paylaştı.

2002 yılında geçirdiği beyin ameliyatından sonra bir daha görüntülenemeyen Gönül Akkor'un son fotoğrafını paylaşan Akay, dua istedi.

Sosyal medyada paylaşım yapan Onur Akay, "Türk sanat müziğinin en değerli ismi Gönül Akkor, çok büyük sağlık sorunları yaşıyor ve siz takipçilerimden o büyük sese dua istiyorum..." ifadelerini kullandı.

GÖNÜL AKKOR KİMDİR?
Ankara Radyosu'nda stajyer olarak müzik yaşamına başladı ve kısa süre zarfında memleketin en popüler isimlerinden biri haline geldi. Arka arkaya yaptığı plaklar ile büyük bir başarı elde etti. Bu başarısını, sahne çalışmalarına da aktardı ve ülkenin en çok aranan assolistlerinden biri konumuna geldi.

Asıl olarak Türk Sanat Müziği şarkıcısı olarak tanınmasına ve daha çok bu alanda ünlenmiş olmasına rağmen, Türk popunda da söz sahibi oldu ve bu alanda yaptığı plaklar ile de büyük bir başarı elde etti. Türk popunun en önemli söz yazarları olan Sezen Cumhur Önal ve Fecri Ebcioğlu ile birlikte çalıştı. Gönül Akkor'un bu türde plakları arasında, Sahibinin Sesi tarafından yayımlanmış "Sana Ben Kulum/Böyle Gelmiş Böyle" adlı 45'liği büyük satış rakamlarına ulaşmış ve sanatçının, 1960 sonları ile 1970 başları arasında epeyce pop 45'lik yapmasına sebep olmuştur.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum