19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi hakkında şok iddialar: "Acile kabul edilmeyen anne, bebeğini kaybetti"

Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk, hamile olan Türkmen Fatımah Mohammed'in 95 bin TL borcu olduğu gerekçesi ile 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine kabul edilmediğini iddia etmişti. Koncuk, Fatıma'nın çocuğunun hayatını kaybettiği açıkladı.

19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi hakkında şok iddialar: "Acile kabul edilmeyen anne, bebeğini kaybetti"
30 Nisan 2022 - 13:58


Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından Türkmen Fatımah Mohammed'in 10 Mart Perşembe günü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 95 bin TL borcu olduğu gerekçesi ile kabul edilmediğini iddia etmişti.

Fatımah Mohammed'in hamile olduğunu ve çok ciddi kanaması olduğunu belirten Koncuk, olaydan bir gün sonra hastaneye kabul edilen Fatımah'nın karnındaki bebeğinin öldüğünü ve ameliyat sonrası kadın yoğun bakımda tedavi altına alındığını yazmıştı.

Koncuk'un iddiasının ardından hastane yönetimi açıklama yaparak yalanlamış ve Fatımah'ın tedavisinin yapıldığını öne sürmüştü.

Koncuk, sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaparak "Kanaması olan Türkmen kızımız Fatıma 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine kabul edilmemişti. Sonunda çocuğunu kaybetti. Soru önergesi vermiştim.10 Mart gecesi Hastaneyi ben aramamış olsam, bu cevaba ben de inanırdım. Yapılanın yanlış olduğunu anlamanız bile yeter! Ya ölen bebek?" diye yazdı.

Koncuk, hastan yönetiminin yaptığı açıklamayı paylaştı:


YORUMLAR

  • 0 Yorum