Aykırı Medya

Türkiye’de 8 Mart

Türkiye’de 8 Mart
Perihan Özhim
Perihan Özhim( perihan.ozhim96@gmail.com )
26
08 Mart 2019 - 9:52

Bugün tüm Dünya’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanmakta ama ne yazık ki Türkiye’de kadınlar emekleri ve mücadeleleri ile değil, tacizlerle, tecavüzlerle, ölümlerle hatırlanıyor. Şunu çok iyi biliyoruz ki bu tablo, kadını değersizleştirmenin, ikinci vatandaş konumuna getirmeye çalışmanın resmidir. Bunu, kadınıyla erkeğiyle omuz omuza vereceğimiz mücadele ile yeneceğiz.

Ben Kastamonu’da yetişmiş bir kadın olarak ayrıca gururluyum. Çünkü, Şerife Bacı gibi büyük bir değere sahibiz. Ülkemiz emperyalizm kuşatması altındayken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kulağı İnebolu’dayken, oradan tüm cesaretiyle, kucağında bebeğiyle, top mermilerini cepheye taşımaya yemin etmiş, 21 yaşında vatan sorumluluğunu görev bilmiş yiğit bir kadının torunuyuz. Bugün Şerife Bacı’yı anlamak, biz Türk kadınlarının, Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuzun göstergesidir.

Buradan, milli mücadelenin yiğit kadınları, Şerife Bacı’yı, Halide Edip’i, Kara Fatma’yı, Nene Hatun’u ve daha nicelerini saygıyla anıyorum.

Sabiha Gökçen, Satı Çırpan,  Safiye Ali, Halet Çambel, Gül Esin ve daha nice ilklerin kadınlarını saygıyla anıyorum. Yine buradan, Sümerolog kraliçesi, etrafına ışık yayan çok değerli Muazzez İlmiye Çığ’a sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum.

Böyle gurur doluyken tabi ki bir yanımda hüzün dolu. Alçak terör örgütü PKK tarafından katledilen Aybüke Yalçın öğretmenimizi buradan saygıyla anıyorum. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin gereklerini yerine getirirken, acımasızca öldürülen Aybüke öğretmenimizi mücadelemizde yaşatacağız ve terör örgütü tarafından katledilen tüm öğretmenlerimizde bizimle yanı başımızda mücadelemizdedir.

Kadını ikinci bir vatandaş olarak gören zihniyetin eseri olan Özgecanları, Cansu Kayaları, Münevver Karabulutları saygıyla anıyorum. Bizler kadınıyla erkeğiyle bu masum canlara, gencecik canlara kıyanları asla affetmeyeceğiz.

Bahriye Üçok, Türkan Saylan ve daha nice gerçek cumhuriyet kadınlarını özlemle anıyorum, onlardan aldığımız meşaleyi gelecek nesillere doğru bir şekilde teslim edeceğimizin sözünü her zaman vermemiz ve yerine getirmemiz gerekiyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Eğer yerlerde sürünmek değil de, göklerde yükselmek istiyorsak şayet Cumhuriyet devrimin biz kadınlara kazandırdıklarını bilinçli bir şekilde anlamalı, görev ve sorumluluklarımızı iyi bir şekilde görmemiz gerekmektedir. Ancak ve ancak, mücadele içerisinde doğru bir çizgide var olabildiğimiz de Kadın toplumda var olacaktır.

Son olarak, şüphesiz Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan büyük lideri, Türk milleti için yetiştiren Zübeyde annemizi buradan saygıyla anıyorum…

Kadın, emekçidir, kadın vefakardır,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun..

 


hack forum
hack forum
shell sitesi
recovery shell
alfa shell
recovery shell
Mirror Zone
cisco nedir
instagram takipci hilesi
instagram takipci satin al
sosyal medya paneli
smm bayi sistemi
smm script satisi
smm bayilik paneli
Sosyal medya bayilik paneli
bebeklerde pişik tedavisi
beden sağlığıcami halısı
cami halıları
cami halısı
cami halıları
cami halısı
cami halıları
Cami Halısı
Cami Süpürgeleri
Cami Süpürgesipalyaço kiralama
balon süsleme
masa sandalye kiralama
şark köşesi
şark odası
yörük çadır
katı meyve sıkacağı
meyve sıkacağı
düğün orkestrası
düğün orkestrası istanbul
no touch lazer
wso shell
indoxploit shellEvden Eve Nakliyat
Ucuz evden eve nakliyat
Evden Eve Nakliyat
evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Evden Eve Nakliyat
evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Evden Eve Nakliyat
mng Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Evden Eve Nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
Evden Eve Nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
ofis taşıma
yurtiçi evden eve nakliyat

ücretsiz hosting kurumsal hosting resseler hosting ucuz hosting sanal sunucu vds sanal sunucu vps sanal sunucu

çiğköfte bayilik çiğköfte bayilik paketi Çiğ Köfte Bayilik Kurulum Paketigrafik tasarım sosyal medya yönetimi website tasarımprefabrik prefabrik ev prefabrik ev fiyatlarıpromosyon promosyon şapka promosyon ürünleri

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.