Türkiye'den çekilen Honda, çalışanlarına 48 maaş ikramiye verdi!

Türkiye'deki fabrikasını son aracın banttan inmesi ile kapatan Honda, çalışanlarını verdiği yüksek tazminat ile mutlu etti. 10 yıldan az çalışanlara 40 maaş ikramiye veren firma, 10 yılı aşkın çalışanlarına ise 48 maaş ikramiye verdi. 

Türkiye'den çekilen Honda, çalışanlarına 48 maaş ikramiye verdi!
02 Ekim 2021 - 15:51

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yer alan Honda'ya ait araç üretim fabrikası faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. İki yıl önce Türkiye ve İngiltere'deki fabrikalarını kapatma kararı alan otomotiv devi, kapanma tarihi olarak 2021 yılının Eylül ayını belirlemişti. 1997 yılından bu yana aralıksız olarak 24 yıl faaliyet gösteren ve yalnızca 'Civic' model araçların üretildiği fabrika, adından söz ettirecek bir kapanış yaptı. Çalışanlara yüksek tazminat ve hediyeler veren fabrika 1200 çalışanının gönlünü kazandı. 
 
CUMHURİYET ALTINI VE 1'ER MAAŞ PRİM
En Kocaeli'den Talha Yıldırım'ın haberine göre, bununla da yetinmeyen firma, hazırlattığı özel kutular içerisinde çalışanlarına birer cumhuriyet altını hediye ederek, birer maaş da performans ikramiyesi verdi. 

HONDA'DAN ÇILGIN KAPANIŞ: 48 MAAŞ İKRAMİYE
Daha önce “Çılgın kapanış” adı altında tüm çalışanlarına kapanış tazminatı vereceğini duyuran Honda, 10 yılını doldurmayanlara 40, 10 yıldan fazla çalışanlara ise 48 maaş vereceğini duyurmuştu. Kimi çalışanlar 48 maaşlık kapanış tazminatının bir kısmını geçtiğimiz iki yıl içinde parça parça alırken, kapanış günü de kalan ödemeler gerçekleştirildi. 

700 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILDI
1200 çalışanı bulunan Honda’nın kıdem, ihbar, performans primi, 1 Cumhuriyet altını, 48 (veya 40) maaş kapanış tazminatıyla birlikte çalışanlarına toplamda 700 milyon lira civarında ödeme yaptığı tahmin ediliyor.


YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • cevdet güçlütürk
  3 hafta önce
  İnanılır gibi değil, helal olsun firmaya.
 • d
  3 hafta önce
  Japanese fulfil their obligations to Turkey Turks do what they can to steal Japanese property. Turkish crime and problems are becoming more and more prominent in Japan.
 • Seyit altundal
  3 hafta önce
  İşte bundan yabanci firma lar çalışan için tercih ediyoliyor türk firmasi olsa iflas ettim diye ikramiye lerini bile alamazdi lar
 • Mesut acar
  3 hafta önce
  Devlet bı yasa cikarip vergi uygulayıp yarısını ellerinden alabilir heran
 • Mustafa Erdal
  3 hafta önce
  Inşallah yerli toog da işe başlarsınız yetişmiş hazır eleman çok iyi olur
 • Srakula
  3 hafta önce
  Vay dinsiz imansızlar bunuda yapmışlar
 • Drakula
  3 hafta önce
  Vay dinsiz imansız japonlar bunudamı yapmışlar
 • Ramo
  3 hafta önce
  HELal olsun adamlara hakkı hukuku bizim insanlarımızdan daha iyi biliyorlar
 • Yüksel sakarya
  3 hafta önce
  Helal olsun demekbile az gelir.. Bazıları utanmıştır belki.. acaba.