Suudi Prenses "Türk bayrağı var" diye uçmak istemedi, tartışma çıktı!

Suudi Arabistan Prensesi N.B.A., kiralanan uçağın bir Türk jeti ve kuyruğunda Türk Bayrağı olduğunu fark edince uçmak istemedi. Suudi Prenses, şirketi ve kabin ekibini tehdit ederek şikayetçi oldu ancak bir sonuç alamadı.

Suudi Prenses "Türk bayrağı var" diye uçmak istemedi, tartışma çıktı!
24 Ağustos 2021 - 11:14
Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye yönelik ilginç tavrı devam ediyor. Suudi Prenses N.B.A., bir aracı kuruluş tarafından kiralanan uçağın bir Türk jeti olduğu ve kuyruğunda Türk Bayrağı yer aldığını görünce uçmak istemedi. Suudi Prenses, şirketi ve kabine memurlarını tehdit etti. Suudi Prensesin şiddetli tepkisine Türk jetinin uçuş ekibi de tepki gösterince tartışma çıktı. Bu kez de Türk uçuş ekibi Prensesi uçurmayı reddetti.

İKRAMI TEKNİSYEN YAPTI
Aırport Haber’de yer alan habere göre; Şirket, uçağını Türkiye’ye boş olarak çekme restini yaptı. Arabulucuların araya girmesiyle Türk jetinin uçuş ekibi ve prenses uçmaya ikna oldu.
Uçuş gerçekleşti fakat uçakta görevli kabin memuru Suudi Prensese ikram servisi yapmayı reddetti. Kabine de girmedi. İkramı teknisyen yaptı.

ŞİKAYET ETTİ
Prenses, uçak Londra’ya indikten sonra uçağın neden Türk şirketinden kiraladığını söyleyerek broker firmasını da şikayet etti ve ödediği paranın iade edilmesini istedi.

TEHDİTLER SAVURDU
Suudi prenses, uçağın ücretinin iade edilmemesi halinde Türk şirkete yaptırım uygulayacağı konusunda tehditler savurdu. Türk şirket ise ücret iadesi yapılmayacağını kesin dille iletti. Olay sonrası ilgili Türk şirketin Suudi Arabistan’a bir başka uçuş talebi, hiçbir sebep gösterilmeden Suudi otoritelerce reddedildi.

Diğer Türk jetlerine de son dönemde izin konusunda zorluk çıkarıldığı ve izin verilmediği de belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TÜRK VATANDAŞI
    1 ay önce
    O uçak ekibini kutlarım bu ***lar hizmet mi edilir. Her yerde düşmanlık yapıyorlar