Pelikancı Hilal Kaplan'ın sözde Ermeni soykırımı etkinliğine katıldığı ortaya çıktı

İktidara yakınlığıyla bilinen Pelikan grubunun en aktif isimlerinden biri olan Hilal Kaplan'ın, Türkiye'yi hedef alan sözde Ermeni Soykırımı etkinliğine katıldığı ortaya çıktı. Kaplan'ın görüntüleri gündeme bomba gibi düştü.

Pelikancı Hilal Kaplan'ın sözde Ermeni soykırımı etkinliğine katıldığı ortaya çıktı
24 Nisan 2021 - 22:34 - Güncelleme: 25 Nisan 2021 - 17:45

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'ın skandal görüntüleri ortaya çıktı. Türkleri katillikle suçlayan, sözde Ermeni Soykırımı'nı destekleyen etkinliğine katıldığı ortaya çıkan Hilal Kaplan'ın daha önce de "sarı, kırmızı, yeşil" diyerek PKK'yı akladığı tweetleri vardı.

İstiklal Marşı'nın değiştirilmesini isteyen Kaplan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesi televizyon programlarına ve uçağına ilk sıradan davet edilen isimlerden biri.

BDP'LİLERLE YAN YANA!
1915'teki tehcir sırasında hayatını kaybedenlerin anıldığı etkinlik 2012 yılında Taksim'de yapıldı. Yapılan anma törenine Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, BDP İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ile Sebahat Tuncel, Gazeteci-Yazar Oral Çalışlar, Ufuk Uras, Hüseyin Hatemi, Hilal Kaplan ile çok sayıda kişi katıldı.

Tehcirin sözde soykırım olarak nitelendirildiği toplantıda Hilal Kaplan'ın en ön sıralarda oturması dikkat çekiyor.GRUP ADINA SKANDAL AÇIKLAMA: "TÜRKLER SOYKIRIM YAPTI"
Katılımcılar adına açıklama yapan Zişan Tokaç, Türkiye aleyhinde şu iftiralarda bulundu:

"1915 yılının o gününde Anadolu'nun en eski halklarından Ermenilerin, 250 kadarı apar topar evlerinden alınıp Çankırı ve Ayaş'a, dönüşü olmayan bir yola sürüldü. Mebusu, doktoru, çevirmeni, öğretmeni, gazetecisi, yazarı, sanatçısı bütün bu insanlar bir halkın sesiydi. Meşrutiyet sonrasının özgür ve eşit günlerine inanmıştı. Düşleri, dönüşsüz yollarda kendileriyle birlikte kayboldu gitti. Sesini yitiren bir toplumun başka neyi kalır ki geriye? Çoluk çocuk, genç yaşlı, kafilelerle Ermeni halkı Anadolu'nun dört bir bucağından çöllere sürüldü. Evin erkekleri öldürüldü. Kiliseler, okullar harabeye döndü. Mal mülk el değiştirdi. O korkunç soykırımın sonunda Ermenilerin varlığından geriye sadece yasaklı fısıltılar kaldı."

Tokaç'ın bu skandal açıklamalarını en ön sıradan alkışlayan isim ise Hilal Kaplan'dı.

 
YORUMLAR

  • 0 Yorum