Oğuzhan Asiltürk'ün gerçek adının Durmuş Durduyan olduğu ortaya çıktı

Oğuzhan Asiltürk'ün 34 yaşındayken Durmuş Durduyan olan adını Oğuzhan Asiltürk olarak değiştirdiği ortaya çıktı.

Oğuzhan Asiltürk'ün gerçek adının Durmuş Durduyan olduğu ortaya çıktı
19 Haziran 2021 - 12:08 - Güncelleme: 21 Haziran 2021 - 10:40

AKP eski milletvekili Fevzi İşbaşaran, Saadet Partisi'ni Cumhur İttifakı'na dahil edebilmek için kongreye götürmek isteyen Oğuzhan Asiltürk hakkında çarpıcı bir bilgiyi paylaştı.

İşbaran, Asitürk'ün 34 yaşında isim değişikliğine gittiğini belirterek gerçek adının Durmuş Durduyan olduğunu açıkladı. İşbaşaran 52 yıl önce yapılan isim değişikliği ile Oğuzhan Asitürk'ün siyasi kariyerinin birden bire yükselişe geçmesine dikkat çekti.

İşte İşbaşaran'ın Twitter hesabından paylaştığı o bilgiler:

"Oğuzhan Asiltürk’ün 52 yıl önce yani 34 yaşındayken mahkemeye başvurup ‘Durmuş Durduyan’ olan adını ‘Oğuzhan Asiltürk’ olarak değiştiriyor -Tamam,din değiştirip müslüman olabilirsin, adını soyadını da değiştirebilirsin ama mensup olduğun millet değişmez, utanılacak bir şey yok

Hristiyan Türkler var, adlarını değiştirmediler ama Hristiyanlar. -Hadi ‘Durmuş Durduyan’ adını değiştirdin ‘Oğuzhan Asiltürk’ gibi iddialı bir ad ve soyadını niye aldın? -Ahmet Çelik, Hasan Yılmaz, Mustafa Keser ismi falan alsaydın bar

İlk, orta, Liseyi Malatya’da, Üniversiteyi, İstanbul Üniversitesi İnşaat Fakültesi’inde ‘Durmuş Durduyan’ olarak okuyorsun. -Sonra, Durmuş Durduyan serbest müşavir/mühendis olarak çalışıyorsun -Birgün Erbakan ile tanışıyorsun sonra Oğuzhan Asiltürk oluyor ve milletvekili/Bakan

Bunu hiç yazmak istemezdim ama Türkiye’nin acı bir gerçeğini anlatmak istedim -Aslında Durmuş Durduyan, Özal,Demirel,Erbakan gibi İTÜ’lü ama Ermeni bir vatandaş olarak onlar kadar şanslı olup devlette iyi bir işe girememiş. -Ne zaman ki, Oğuzhan Asiltürk oluyor,kapılar açılıyor."


YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • lekerde61
  6 gün önce
  necip fazıl der ki..... bir adam hem OĞUZ,hem HAN, hem ASİL,hem de TÜRK , olursa dikkat etmek gerek
 • Ömer Çağıl
  1 ay önce
  Milli Çözüm Dergisi yıllardır bunu yazıyor ancak Saadet partisine gönül verenler ne hikmetse duymamazlıktan geliyor.
 • enver hoca
  1 ay önce
  belli oluyor zaten duruşu başka bakışı başka ben kuşkulanıyordum.
 • Hakan Bozkurt
  1 ay önce
  Oğuzhan Bey'in, Fevzi İşbaşaran'dan daha Türk ve daha Müslüman olduğu anlaşılmıştır.
 • Osman Nuri
  1 ay önce
  Madem öyleydi de mahkemeye bile gidecek cesareti bulamayan Durmuş Durduyan nasıl oluyor da daha Türk oluyor ki.. Elinde bir dilekçe vererek bunları tekzip etme yetkisi varken ve bunları soyleyenlere mahkeme tazminat davası açabilirken neden açmaz..
 • Arslanbey
  1 ay önce
  Kişilerin gecmişini eşelemek, kime ne fayda sağlar.
 • KARA MURAT
  1 ay önce
  çok şey sağlar. üç kağıtçı herif.. kendi tabi olduğu milleti saklayıp.. dincilikten prim yapıyor..belki de hiç sevmediği oğuzhan ismini ve sevmediği TÜRK MİLLETİ'nin şerefli ismini kullanarak asiltürk soyismini alıp.. dincilğini kullanarak din üzerinden TÜRK MİLLETİNİ kandırarak, normal ecdadı TÜRK olan bir TÜRKOĞLUTÜRK'ün gelemiyeceği makamlara geliyor..yalancı sahtekar..münafık herif..tipinde bile meymanat yok ***in.. İşte, TÜRK MİLLETİNİ ecnebi kökenliler ecnebiler böyle kandırarak hayatta gelemeyecekleri makamlara geliyorlar.. bu sahte adı oğuzhan asiltürk olan ermeni onun için TÜRK ORDUSUNA düşman..ve büyük bir dinci SAHTEKAR..
 • Mehmet Ünal
  1 ay önce
  Geçmişi bilmeyen geleceği dizayn edemez.