Aykırı Medya

Nokta (Geceye Mektup -2-)

Nokta (Geceye Mektup -2-)
İsmail Arslan
İsmail Arslan( ismailarslan@aykiri.com.tr )
Geceye bir şiir düştü Astı kendini karanlığın darağacına... bize de o şiirin arkasından bıraktığı satırları toplamak kaldı. #Akademi/Uluslararası İlişkiler
62
18 Mart 2019 - 23:29

Bembeyaz bir kâğıdı önünüze aldığınızda anlarsınız. Kirlenecek. Hayat da biraz olsun buna benzer. Siz ne zaman önünüze beyaz bir sayfa açsanız, işte o gün yazılmıştır onun kaderi: Kirlenmek. Önemli olan onu nasıl kirleteceğinizdir. Her hâlükarda kirlenecek. Üstüne yazılar yazılacak, çizimler yapılacak… Önemli olan sonradan buruşturup atacak mısınız, yoksa bir şekilde ömür boyu muhafaza mı edeceksiniz?

İşte ben öyle bir kadın sevdim. Ömür boyu kalbimin derinliğinde muhafaza ettiğim ve her an çıkarıp yeniden okuduğum.

Öyle bir dolmuş ki o kâğıt; nokta koyacak yer kalmamış sanır, sevinirdim. Ama o giderken yeni bir sayfa açtı, noktayı da en başına koyup deryaya daldı. Şimdi koskoca okyanusta küçük bir kum tanesini aramak düştü bana. Her kum tanesi O’na benziyor ama şöyle bir bakınca hepsinin yüzünden yabancılık akıyor. Allah’ın her gecesi beraber doldurduğumuz kâğıdı okuyor, Allah’ın her günü yeni bir sayfaya başlamak istiyorum ancak O’nun koyduğu noktadan öteye geçemiyorum.

Nasıl bir hüsrandır ki bu bütün çığlıklar sessiz şimdi. Ve nasıl bir yakarıştır ki bu her duamda O var şimdi.

Bende O’ndan sonra noktayla başlayan bir şiir yazdım. Şiirin kaderi baştan belli: Ses çıkarmaya mecali yok. Ben ne yazarsam O oluyor, ben ne söylersem noktayla başlıyor.

Şimdilerde şöyle bir bakıyorum sigaramın dumanına,
Aklıma geliyor, gözlerine yazılası tek mısra…

Gözleri demişken; Hanımefendim hep gözlerinin içiyle gülerdi. Ve ben gözlerinin içindeki tek noktada bulmuştum yaşama sevincimi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.