Milli Eğitim'den okullara "Suriyeli, Afgan ve Iraklıları kayıt yapın" talimatı!

Antalya’da Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara, 'özellikle' Suriyeli, Afgan ve Iraklı öğrencilerin kaydının yapılması için talimat verdi.

Milli Eğitim'den okullara "Suriyeli, Afgan ve Iraklıları kayıt yapın" talimatı!
10 Ağustos 2021 - 15:45


Türkiye, Suriyelilerin ve Afganların asayiş sorunlarını ve demografik yapıyı tehdit etmesini tartışırken Antalya'nın Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden dikkat çeken bir karar geldi.

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara bir yazı göndererek, "Suriyeli, Afgan ve Iraklıların kaydını yapın" talimatı verdi.

Kaçak girişler ve ABD ile AB'nin "Sınırları açık tutun" açıklamalarına Erdoğan'ın yeşil ışık yakması tepki çekerken, Muratpaşa İlçe Eğitim Müdürlüğü'nün kararı da tepkilere neden oldu.

"ÖZELLİKLE" VURGUSU!
Gönderilen yazıda “Özellikle Suriyeli, Afgan ve Iraklı olmak üzere yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim-öğretimden mahrum kalmamaları için ortaöğretim yerleştirme işlemlerinin ilçemizce oluşturulan İlçe Nakil ve Yerleştirme Komisyonlarca durumlarının değerlendirilmesi yapılarak kayıtları gerçekleştirilecektir" denildi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Samsunlu
    5 ay önce
    Suruyeliler def etceginize okula kayiy edin diyorsunuz suruyeli kadinlar yuzunden kac evlilik bitti evli erkeklerin yuvasini yikiyor suruyeli kadinlar