Manavgat Belediye Başkanı'ndan kritik açıklama: "Yol kesip kimlik sormaya başladılar!"

Türkiye, orman yangınlarıyla sarsılırken, yangının en çok etkilediği bölgelerden birisi olan Manavgat'ın Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den kritik bir açıklama geldi. Sözen, "kimlik kontrolü, yol kesme ve korkutacak derecede havaya ateş etme" gibi provokatif eylemler gerçekleştirdiğini söyledi.

Manavgat Belediye Başkanı'ndan kritik açıklama: "Yol kesip kimlik sormaya başladılar!"
31 Temmuz 2021 - 14:38
Türkiye'nin dört bir yanını saran orman yangınlarıyla mücadele devam ederken, yangının en çok etkilediği bölgelerden birisi de Antalya'nın Manavgat ilçesi oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise kritik bir açıklama yaptı.

Sözen, asılsız ihbarlardan yola çıkan birtakım kişilerin "sokaklarda kimlik kontrolü, yol kesme ve masum vatandaşları korkutacak derecede havaya ateş etme gibi eylemler" gerçekleştirdiğini açıkladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şu ifadeleri kullandı;
"Yangın felaketine maruz kalan bölge halkımız, şu günlerde canını, malını, sevdiklerini, evini, hayvanını, yaşam alanlarını kurtarma mücadelesi vermektedir. Ancak bu zorlu süreçten faydalanmak isteyen provokatörlerin olduğunu görmek hepimizi üzmektedir.

Bu tarz hareketler, mevcut acımızı daha çok artırdığı gibi hiç kimseye de bir şey kazandırmaz. Bilindiği gibi hala tehlike geçmiş değildir.

Bu şahıslar “kundakçı, şüpheli” yakalama teşebbüsüyle asılsız ihbarlardan yola çıkarak, sokaklarda kimlik kontrolü, yol kesme ve masum vatandaşları korkutacak derecede havaya ateş etme gibi eylemler gerçekleştirerek yaşadığımız bu süreci daha da zorlaştırmaktadır.

Toplumsal birlikteliğimizi sergilememiz gereken bu zorlu dönemde, hepimizin duygularımıza sahip çıkıp, kontrollü olmamız gerekmektedir. Bizler iyi günde, kötü günde her zaman birlik ve beraberliğini korumuş olan sağduyulu, sakin kalarak, el ele vererek yaralarımızı saracağız.

Hepimizin evi Manavgat Belediyesi’nin, Manavgat’ımızın yeniden ayağa kaldırılmasında, halkımızın yanında olarak, yaraları sarmak için mücadeleye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerimle halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necmettin Begiter
    2 ay önce
    Hangi şahıslar? "Bu şahıslar" metne beşinci paragrafta giriyor? Kim "bu şahıslar"?