Maden şirketi, Galatasaray'ın tesisini bastı! Mustafa Cengiz, Valiyi aradı

Galatasaray'ın Kemerburgaz'daki yeni tesislerine maden firmasına bağlı silahlı grup saldırdı. Sarı Kırmızılı kulübün 3 yıldır süren hukuk mücadelesinin ardından kazanarak mart ayında tahliye ettirdiği maden firması, tesislere baskın gerçekleştirdi ve araziye iki kamyon dolusu hafriyat döktü.

Maden şirketi, Galatasaray'ın tesisini bastı! Mustafa Cengiz, Valiyi aradı
27 Nisan 2021 - 09:53
Galatasaray'ın mahkemeyi kazanarak Kemerburgaz'daki tesislerinden tahliye ettirdiği maden firması, tesislere silahlı baskın gerçekleştirdi. Yeni tesislerinin lansamınını yaptıktan 17 gün sonra böyle bir olayla karşılaşan Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı arayarak yardım istedi.

Kulübe tahsis edilen arazinin bir bölümünde maden işletmesi olan firma sahiplerine bağlı bir grubun tesise silahlı baskın yaptığı tespit edildi. 24 Nisan Cumartesi akşamı saat 18.00 sularında 10 kişilik grup kulübün Kemerburgaz Tesisleri’ne geldi ve zorla içeri girdi.

Güvenlikten sorumlu görevliler gruba engel olmaya çalışırken baskın yapan kişiler bellerindeki silahları göstererek güvenlikleri de etkisiz hale getirdi. Grup daha sonra Galatasaray’ın arazisine zarar vermek adına ilginç bir yol başvurdu. Kulübün arazisine 2 kamyon dolusu inşaat hafriyatı döküldü.

CENGİZ, VALİYİ ARADI
Yaşananların ilerleyen saatlerde kendisine iletilmesinin ardından hemen telefona sarılan Cengiz de olayı tüm detayları ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya aktardı.

Yerlikaya’nın olaya müdahalesi sonrası emniyet görevlileri de tesislere intikal ederken yapılan bu baskın nedeniyle hemen soruşturma başlatıldı. Araziye dökülen 2 kamyon hafriyatta hemen temizlenip müdahale edilirken maden işletmesi, baskına gelen grup için hukuki süreç de vakit kaybedilmeden başladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum