Kriptoda FOY Token rüzgarı

Son günlerde twitter başta olmak üzere birçok mecrada paylaşılan Foy Token'in detayları belli oldu. Foy Token nedir, Foy coin ne anlama geliyor sorularının cevapları haberimizde.

Kriptoda FOY Token rüzgarı
07 Mayıs 2021 - 17:35 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 22:32

Dijital para borsalarının global ekonomi üzerindeki ağırlığı her geçen gün artarken, yeni girişimler dikkat çekiyor. Türk sermayeli Foy Token, kuruluşunu duyurdu.

Son günlerde sosyal medyada yapılan "Foy" paylaşımlarının da detayları belli olmaya başladı.

FOY TOKEN NEDİR?
Foy Token nedir sorusuna yanıt ararken, girişimin yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulduğunu belirtelimFoy Dijital Yazılım Hizmetleri AŞ. kuruluşu olan Fund Of Yours (FOY), sınırlı sayıdaki 100.000.000.000 adet token ile yola çıkacağını açıkladı. Bu tokenler ile, sosyal medya kullanıcıları ile dijital içerik üreticilerini aynı ağda buluşturmayı hedefliyor. 
Bu sayede, sosyal medya kullanıcıları takip ettikleri gazetecilere, Youtuber'lara, dijital içerik üreticilerine destek amacıyle Foy Token gönderebilecek. Bu tokenler istenildiği zaman FOY sistemi üzerinden paraya dönüştürülebilecek. 

FOY TOKEN'İN HİZMET ALANI SOSYAL MEDYA
Fund Of Yours (FOY) ilk etapta Twitter, Instagmra ve YouTube platformları üzerinden aktif olacak. İlerleyen süreçte diğer sosyal medya platformlarında da yer almayı planlayan FOY, iş ortaklarıyla birlikte daha fazla insana ulaşmayı hedefliyor. 

HİSSELERİNİN YÜZDE 80'NİNİ KULLANIMA AÇIYOR
Fund Of Yours (FOY), hisselerinin yüzde 80’ini insanların kullanımına açarak dijital para piyasasında farklı bir yenilik getirme iddiasında. 

HİSSELER İSTENİLEN PARA BİRİMİNE ÇEVRİLEBİLECEK
Fund Of Yours (FOY)'dan yapılan açıklamada hisse sahiplerinin süre ve zaman kısıtlaması olmadan hisselerini para birimine çevirebilecekleri belirtiliyor. Sisteme göre FOY'daki hissesini paraya dönüştürmek isteyenler, isterlerse ülkelerinde yerel dijital para borsalarında ya da global borsalarda ETH, BTC, USDT kurlarını kullanabilecekler. Bu sayede hisseleri istedikleri ülkelerinin para birimine çevirebilecekler.

DİJİTAL YAYINCILAR İÇİN NEFES OLABİLİR
Araştırma şirketlerinin 2021 reklam verilerine göre; YouTube’nin toplam kullanıcı sayısının 2 milyarı aşarken, YouTube’yi izleyen Instagram’ı kullananların sayısı ise 1,2 milyarı aştı. En hızlı kitlesel etkileşim alan platformlardan birisi olan Twitter’da ise aktif kullanıcı sayısı 200 milyona ulaşmıştır.

2021 yılının ilk çeyreği itibariyle toplamda 3,5 milyara ulaşan insan havuzuna hizmet veren her üç sosyal medya platformunda da yüz binlerce takipçisi olan fenomen dijital içerik üreticilerine destek sunmak isteyenler için oluşturulmuş bir transfer ağı bulunmamaktadır.

Kısmen Youtube bu hizmeti vermektedir ancak yüzde 30’lara varan komisyon kesintileri, fanların ilgi duyduğu içerik üreticisine vermek istediği desteği büyük ölçüde engellemektedir.

FOY'DA KESİNTİLER ÇOK CÜZİ OLACAK
Sosyal medyada yayıncılık yapan ve gelirleri kısıtlı olan yayıncıların şu anda tek gelir kaynakları video akışı sırasında çıkan Google reklamları. Twitch ve Patreon gibi platformlar ile dolaylı bir destek sağlansa da yapılan kesintiler hem bağışçıları hem de yayıncıları olumsuz etkiliyor.

Türk sermayeli FOY ise tam da bu noktada piyasadaki tekelleşmeyi kırarak, yayıncılar ile bağışçıları aynı noktada buluşturarak serbest yayıncılığa olan katkıları artırmayı hedefliyor. 
 


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fatih yamaç
  1 ay önce
  İyi de bu ARGON coini kopyalamış. Aynı hizmeti sağlayan yine yerli olan token ARGON var zaten. Bu sanki hırsızlık yapmış o yüzden bana güven vermiyor.
 • Ergin teker
  1 ay önce
  Yatırımcısı kimdir.geçmişi nedir? Parasının kaynağı nedir.. Bunları da yazsaydınız aydınlanırdık?