Köpeği ezen Katarlı Abdullah Hilal yeniden gözaltına alındı, tutuklandı

İstanbul Başakşehir'de, yol kenarında oynayan köpekleri bile bile ezerek ölümüne sebep olan Katar uyruklu Abdullah Hilal, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine yeniden gözaltına alındı. Hilal'in polise verdiği ifadede "Bir köpek için mi beni tutuklayacaksınız" dediği ileri sürüldü.

Köpeği ezen Katarlı Abdullah Hilal yeniden gözaltına alındı, tutuklandı
11 Ocak 2022 - 21:07 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 10:32


Türkiye'ye hayvanlara yapılan eziyet görüntülerinin bir yenisine daha şahit oldu. İstanbul Başakşehir'de yol kenarında kendi haline oynayan köpeklerin üzerine cip sürüldü. Aracı son anda fark eden köpek kaçmaya çalışsa da sürücünün direksiyonu kırmasıyla arabanın altında kaldı.

Talihsiz hayvan olay yerinde hayatını kaybetti. 

Yaşanan vahşetin artından gözaltına alınan Katar uyruklu Abdullah Hilal, emniyette yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYAYA DÜŞTÜ, YENİDEN GÖZALTINA ALINDI
Başakşehir'de köpeğin ezilme anına ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine kamuoyunda büyük tepki oluştu. Olaydan sonra sürücü Abdullah Hilal hakkında yeniden gözaltı kararı verildi.

Alışveriş yaptığı sırada polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Hilal, Adliye'ye sevk edildi. Hilal'in emniyette verdiği ilk ifadesinde "Bir köpek için beni tutuklayacak mısınız" dediği öne sürülüyor.

Hilal, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte o skandal görüntüler:

EVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO
Bir grup hayvansever, Katar uyruklu Abdullah Hilal'in evinin önünde toplanarak protesto etti. Hayvanseverler, "Katil komşu istemiyoruz" sloganı attı.
loading...

YORUMLAR

  • 7 Yorum