Kars Barosu, PKK faaliyetlerine dikkat çeken avukat Ayşenaz Çimen'e soruşturma başlattı

Kars Barosu, Ergün Poyraz'ın saldırıya uğramasının ardından "Sahil kesimlerinde birçok noktada ekonomik güç PKK'nın elinde ve büyük bir rant var" diyen Avukat Ayşenaz Çimen hakkında soruşturma başlattı.

Kars Barosu, PKK faaliyetlerine dikkat çeken avukat Ayşenaz Çimen'e soruşturma başlattı
16 Nisan 2022 - 09:13 - Güncelleme: 16 Nisan 2022 - 12:28


Avukat Ayşenaz Çimen, Ergün Poyraz'ın saldırıya uğramasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalar yapmıştı. Çimen, sahil kesimlerinde terör örgütü PKK faaliyetleri olduğunu ve "Çok büyük bir rant döndüğünü" söylemişti.

Kars Barosu, "Sahil kesimlerinde birçok noktada ekonomik güç PKK'nın elinde" açıklaması yapan Çimen hakkında soruşturma başlattı.


Çimen, Kars Barosu'nun disiplin soruşturması açmasının ardından yeni bir açıklama yaparak "Videoda 'PKK'ya destek veren gruplar.' diyorum. Halkı kin ve tahrik edici hiçbir söylem bulunmamakta. Kars'a yüksek lisans yapabilir miyim imkanları ile gelmiştim, bu yüzden baromu da taşımıştım. Bu tweete gerçekten çok şaşırdım. Teşekkürler." ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN TEPKİ
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Avukat Çimen'e soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi.

Özdağ, "Kars Barosu PKK'nın saldırılarını eleştirmek ne zamandan beri suç oldu? PKK'lıların gazetecileri dövmesini, belediyeleri soymasını eleştirmek, halkı kin ve düşmanlığa teşvik değildir. Ancak bölücü haydutları savunmak, Türk Milleti'ne düşmanlıktır. Av. Çimen'i size yedirmeyiz!" ifadelerini kullandı.Ayşenaz Çimen, şu açıklamaları yapmıştı:
"Gazeteci Ergün Poyraz, CHP Kuşadası Belediyesi'ndeki bir ihalenin, PKK'lı bir isme verildiğini ve bu konu ile ilgili yolsuzlukları dile getirdiği için saldırıya uğradı. Yoğun bakımda, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sahil kesimlerindeki ekonomik güç, PKK'ya destek veren grupların elinde. Bu konuyu daha önce de dile getirmiştim.Özellikle Aydın, Muğla, Bodrum, Milas, Didim, Kuşadası, Ölüdeniz, Fethiye, Antalya, Mersin, Tarsus ve bir çok yer.

2015 meskun mahal operasyonlarından sonra, PKK'ya destek veren gruplar, sahil kesimlerine göç etti. Bu bölgelerde, hem gayrimenkul taşınmazı ve turizm üzerinde, büyük bir güç elde etti, hem de yabancı turistlere karşı, 'devlet bizim doğuda ve güney doğuda evlerimizi yıktı.İşsiz, güçsüz kaldık. Bu yüzden buraya göç ettik.' şeklinde kara propagandalarını ürettiler. Bu konu, Türkiye için bir iç güvenlik meselesi olabilir ilerleyen zamanlarda. Dikkat!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum