Genç kasiyer, indirimleri ürünleri sayarken "Orkid var" dediği için müşterinin saldırısına uğradı!

Bir zincir markette çalışan genç kasiyer, alışveriş sonrası kasaya gelen müşteriye, indirimli ürünleri sayarken "Orkid var" dediği için darp edildi. Genç kasiyer olayın detaylarını anlattı. İşte detaylar...

Genç kasiyer, indirimleri ürünleri sayarken "Orkid var" dediği için müşterinin saldırısına uğradı!
20 Temmuz 2021 - 10:36 - Güncelleme: 20 Temmuz 2021 - 16:48
BERAT TEMİZ / AYKIRI

Bir zincir markette kasiyer olarak çalışan genç, kendisine "İndirimli ürün olarak ne var?" diye soran kadına 'Maske, duş jeli, orkid, çay bardağı seti" yanıtını verdi. Genç kasiyer, yanıt sonrasında kadının kocası tarafından darp edildi.

Genç kasiyer, "Bir 'bayana' orkid denmez" diyen şahsa, "İlk öncelikle bayan değil kadın" yanıtı verdi. Kasiyerin cevabı sonrasında şahıs, "Ha bayan ha kadın ikisi de aynı diyerek sen benim karıma orkid felan söyleyemessin" diyerek kasiyere saldırdı.

Genç kasiyerin 19 yaşında olduğu ve özel üniversitede tam burslu olarak bilgisayar mühendisliği okuduğu öğrenildi. Genç kasiyerin yurt parasını karşılamak ve ailesine destek olmak için markette çalıştığı öğrenildi. Saldırıya uğrayan kasiyer, olayı şöyle anlattı;
"Olay şu şekilde vuku buldu; benim kasiyer olarak görevim ''spot ürünleri'' dediğimiz indirimli ürünleri her müşteriye nazikçe hatırlatıp isterseniz bunlara da bir göz atabilirsiniz demek. Aynı şekilde ''adam''ın yanındaki karısına da: ''Şu tarafta spot ürünlerimiz var isterseniz bakabilirsiniz'' dedikten sonra kadın bana ''hangi ürünler var'' dedi ben de ''Maskeler duş jelleri, orkidler, çay bardağı setleri, diş macunu ve diş fırçaları indirimde'' dedim. O da ''tamam'' dedi kadın sonra çıktı ve ''Adam'' parasını verdikten sonra bana ''Bir ''bayana'' orkid söylenmez'' dedi ben de ona ''ilk öncelikle bayan değil kadın'' dememin üstüne ''ha bayan ha kadın ikisi de aynı diyerek sen benim karıma orkid felan söyleyemessin diyerek bana küfür etmeye başladı'' ardından da gördüğünüz gibi darp.

Bu durumda normalde karşımda kim olursa olsun iki katıyla cevap verirdim fakat iş etiği gereğince müşteriye son derece saygılı ve kibar davranmak zorundaydım. Bunun üzerine polise gittim ve bana ilgileneceklerini söylediler. Paylaşmamın tek sebebi sesimi duyurmak ve bu aptal insanları ifşa etmek. Siz siz olun bu insanları takmayın hatta ciddiye bile almayın çünkü bunlar bu ülkenin artıkları uğraşmaya değmez. Şİmdiden destekleriniz için teşekkür ederim."

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Xy sen tam bir beyin fakiri
  2 ay önce
  Xy sen katıksız cahilin tekisin. Kasiyere laf yapan net cahildir. Ulan bir ihtiyaç şeyi o onu başka nasıl tarif etsin çocuk ? Onun adı peddir onun adı orkiddir ne desin çocuk? Neler var diye sorulduğunda ne cevap versin? Sizler tekrar söylüyorum eğitilmez bir çomarsınız.
 • İlle Edep
  3 ay önce
  Sen müşteriye indirimli ürünleri haturlatmişsın müşterinin eşide sana terbiyeli olmayı hatırlatmış Allah dan sabırlıymış başkası bukadar kibar olmazdı yağ gibi su üstüne çıkmaya çalışmışsın birde.Senin sosyal konumunun da ne olduğunun da bu olayla hiçbir bağlantısı yok ne olursan ol saygılı olmak zorundasınız.
 • İlle edep diyen edepsize cevap
  3 ay önce
  ORKİD yerine ne demesi gerekiyordu? ''Şu şey'' falan mı? Size kalsa satılmasını bile yasaklarsınız. Hatta mümkün olsa kadınların kanamasını da. Hatta var olmalarını. Ortamınız müthiş ''edepli'' olurdu o zaman değil mi?! Kadınlar her ay kanar. Bak bir daha diyorum kanar. İnsanın doğal hallerinden niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz siz? Demek bu dağdan inme mahluk sana göre sabırlı. Herkesin ortasında bir yabancıya bunu yapan evde karısına neler yapıyordur kim bilir. Saygı sizin gibilerden öğrenilecek bir şey değil. İlle edep rumuzu sana yakışmamış bu yüzden.
 • sanane lan
  3 ay önce
  orkidddd orkid am adet regl
 • Biz beraberiz
  3 ay önce
  Kadınla birlikte adamda menopoza girmiş
 • ahmet tarcan
  3 ay önce
  bu saldiran hayvanin hemen orada gerekli ekipler tarafindan uyutulmasi lazim.
 • Xy
  3 ay önce
  Kasiyer edepsiz olan sensin herşeyi çok olağan ve basitlestirip edebi ortadan kaldıran zihniyet sensin her şey bu kadar basit olmaz sen para kazanacaksin diye düşüncesizligini meşru kilamasin neymiş acaba degerlerin nasıl bir zihniyetin var senin dünyamda ayıp denen birşey yok diye oburlerindede olmiyacak diye birşey yok neyi nerede soyliyecegini ogrenmedin ve öğretilmesi ailesinin içinde nasıl mahremiyet sis bir hayat yaşadığını mi anlatmak istiyorsun ailesinde hiç mi mahrimiyet yok utanmadan birde bu ülkenin artıkları diyor bir derin düşünsün bakım kim acaba artık okuyormuş birde ne yapsin insanlar okuyor diye edepsizligine göz mü yumsunlar hem kel hem fosil nasıl bir zihniyet yaptığının ayıp olduğunu bilemiyecek kadar cahil ve pervasız olayın sonunda rezilik ve cehalet akıyor
 • Cahil Savar
  3 ay önce
  Kasiyere cahil demişsin fakat yaşanan olaya ve senin yazdıklarına bakılınca asıl cahilin sen olduğu anlaşılıyor. Markette satılan bir ürünü tanıtmak değerle, mahremiyetle ilişkilendirilecek bir konu değildir. Neyse fazla uzatmayayım ki insanlar iki cahilin tartıştığını zannetmesin.
 • Yazık sana saksını çalıştır biraz ????
  3 ay önce
  Pardon da orkid var demek ne kadar mahrem ne kadar ayıp olabilir? Bu bir zorunlu ihtiyaç. Kadına durduk yere prezervatif ister misiniz dese anlarım terbiyesizlik yapmış derim kullanım amacı belli çünkü ama ped var demenin neresi mahrem kara cahil sürüsüsünüz bir bitmediniz. Neyin ayıp olup olmadığını kulaktan dolma bilgilerle sana öğretilenler olduğunu sanıyorsun da yanılıyorsun. Ped almak mahremiyete girmiyor canım kardeşim bunu oku sindir ve anla tamam mı?
 • :)
  3 ay önce
  Ya sen ne anlatıyorsun. Orkid işte bu orkid neresi mahremiyet bunun adını orkid koymuşlar ne dicez özel günlere yardımcı bez mi her seyın en iyisini siz biliyorsunuz. Geçmiş klavye başında kasıyere laf saydırıyor senin acaba o kaba kuvvet kullanan insandan ne farkın var
 • -----
  3 ay önce
  Hayatımda senin kadar boş yorum yapan birini görmedim. Biraz sen edep terbiye ahlak öğren de düzgün yorum yap. Bu kadar ahlak düşkünüysen içeride kadın varken küfür eden adama tepki göster çok bilmiş ukala. Hayattaki en büyük başarında muhtemelen buraya gelip bu yorumu yazarak eleştiri yaptığını sanman herhalde. Keşke sende biraz kabiliyet olsa da o çocuğun okuduğu bölümü kazansan okusanda toplum için işe yarar faydalı biri olsan.
 • Anti Çomar
  3 ay önce
  Be ag salağı senin ben beyin hücrelerine sokayım. Ülke senin gibi çomarlardan kurtulamadı hala. Ufacık akıl yok sizde ag ensestçisi
 • Ossian pianopus
  3 ay önce
  Xy sen nasil insansin? Bir kadina ürün ismini söylemenin altında nasıl bir art niyet ararsın, zihni bozuk şahsiyet