Ankara'da akıl almaz olay: Özge Nur'u cin çıkarma seansında öldürdüler!

Ankara Keçiören'de akılalmaz bir olay yaşandı. E.K. isimli sözde hocanın yönlendirmesiyle 'Cin çıkartma seansı' uygulanan ve eşi tarafından sırtına 100 kez oklava ile vurulup, hacamat yapılan 30 yaşındaki Özge Nur T., hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınan şüpheliler serbest kaldı. İşte kan donduran olayın detayları…

Ankara'da akıl almaz olay: Özge Nur'u cin çıkarma seansında öldürdüler!
13 Ocak 2022 - 12:21


Ankara'nın Keçiören ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki bir çocuk annesi Özge Nur T.'nin eşi ve ailesi, yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle Özge Nur T.'nin içine cin girdiği öne sürdü. Bunun üzerine Özge Nur T.'nin eşinin annesi Z.T., Kayseri'de yaşayan ve kendisini 'hoca' olarak tanıtan E.K.'ya ulaşarak durumu anlattı.

Sözde hoca E.K., kendisine telefon aracılığıyla ulaşan Z.T.'ye, genç kadının sırtına oklava ile 100 defa vurmasını, 23 gün oruç tutmasını söyledi. Bunun üzerine Özge Nur T.'nin eşi S.T., kayınvalidesi Z.T. ve kendi ailesi tarafından sırtına oklavayla vurulduktan sonra 23 gün oruç tutması istendi. Daha sonra tekrar arayan sözde hoca E.K., Özge Nur T.'nin eşinden kurban kesmesini istedi. 

Kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021’de hayatını kaybetti. Olayın ardından ölümün şüpheli bulunması üzerine polis ekipleri durumu savcılığa bildirdi. Ölü muayene tutanağında genç kadının sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında Özge Nur T.'nin eşi S.T., kayınvalidesi Z.T., babası C.E., annesi H.E., hacamat yapan S.Ö. ile sözde cinci hoca E.K., hakkında 'Kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma' suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianame Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

"100 KEZ OKLAVA İLE VURDUM"
Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre hazırlanan iddianamedeki ifadesinde genç kadının kocası S.T., eşinin durumunda değişiklikler olduğunu, henüz 8 ay önce evlendiklerini ve yaşanan gariplikleri kendi ailesi ile eşinin ailesine anlattığını söyledi.

S.T, bunun üzerine annesinin Kayseri'de yaşayan ve kendisini 'hoca' olarak tanıtan E.K. ile telefonla iletişime geçtiklerini söyledi. S.T., sözde hocanın eşine cinlerin musallat olduğunu söylediğini ifade ederek, Para istemediğini söyledi. Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Ancak bir süre sonra rahatsızlanınca tekrar aradım, 'önce eşine 1 kurban keseceksin' dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Daha sonra da 23 gün kefaret oruç tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada 'Cin çık cin çık' diye hep beraber söyledik. Akabinde S.Ö. adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı" ifadelerini kullandı.

"KURBAN KESTİĞİMİZ SIRADA RAHATSIZLANDI"
Eşinin rahatsızlanması üzerine E.K.'yı tekrar aradıklarını dile getiren S.T., "Kurban kesersen eşin rahatlar dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi H.E, babası C.E., annem Z.T, kardeşim N.T, akrabam M.T. ile eşimi de alarak Yakacık'ta bulunan kurban kesme alanına gittik. Eşim kurban kesmeye giderken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı. Tekrar aradığım hoca, 'bir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir' dedi. Dediğini yaptık ve 2. kurbanı da kestik ancak eşim kendine gelmedi. Bunun üzerine hastaneye götürdük ama hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler" dedi.

İfadesi alınan sözde hoca E.K ise "Olay günü tanımadığım bir kadın arayarak, gelinini doktora götürdüklerini, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını, psikolojisi ile ilgili danışmak istediğini söyledi. Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, fakir doyurmalarını söyledim. Kesinlikle oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim. Kendi çapımda dini bilgilerimle insanlara tavsiye veriyorum. Para da almıyorum" diye konuştu.

"SIRTI VE KOLLARI SİMSİYAHTI"
Özge Nur'a hacamat yapan S.Ö., "Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yapmak için daha önce hiç görmediğim bu ailenin evine gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir kadın vardı. Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğum da, 'içini 3 harfliler kaçmış, Kayseri'de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık' dediler. Hacamat yaptıktan sonra kadın biraz rahatladı. Beni de tekrar evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum" dedi.

SERBEST KALDILAR
6 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık genç kadının eşi S.T., ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Şüpheliler, adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Özge Nur T.'nin eşi S.T., hakkında 'Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma', 5 kişi hakkında da 'Suça iştirak etme' suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianame, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum