Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nde 'Şeyh Said' kavgası!

Cumhuriyet'e karşı ayaklanan ve İstiklal Mahkemeleri'nde yargılanan Şeyh Said, idamının yıldönümünde HDP ve DEVA Partisi tarafından anıldı. DEVA Partisi'ndeki anma, parti içinde kavgaya döndü.

Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nde 'Şeyh Said' kavgası!
30 Haziran 2021 - 09:30

Atatürk'e hakaretlere sessiz kalan ve "Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılabilir" diyen Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nde 'Şeyh Said' anmaları kavgaya döndü.


Mardin İl Başkanlığı'nın Cumhuriyet düşmanı ve vatan haini Şeyh Said'i anmasıyla başlayan olay parti içinde karşılıklı tepkilere neden oldu.

Mardin İl Başkanlığı'nın "Şeyh Said'i Rahmetle Anıyoruz" paylaşımı yapmasına DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanlığı'ndan ise yanıt gecikmedi. İlçe Başkanlığı, "Parti içinde farklı sesler olabilir, fakat bu farklı ses değil. Bu, milyonlarca şehide saygısızlık. İnşallah bu yanlıştan döner veya döndürülürsünüz" sözleriyle cevap verdi.


DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen de Şeyh Said için bir anma paylaşımı yaptı. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın da Ülsen'in paylaşımına tepki gösterdi.

Ayrıca Kurucular Kurulu üyesi Baran Deniz Bağatur da Şeyh Said için anma mesajı paylaştı. Karşılıklı paylaşımlar ve tepkiler sonrasında DEVA Partisi Kurucuları, Genel Başkan Yardımcıları ve parti teşkilatı sosyal medyada birbirine girdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum