AKP'li Mehmet Özhaseki'den 'Suriyeli ve Afgan' açıklaması: Kimse gönderemez, sanayiyi onlar ayakta tutuyor!

Son günlerde Suriyelilerin geri gönderilmesi ve kaçak girişler tartışılırken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den de açıklama geldi. Özhaseki, Suriyelileri kimsenin gönderemeyeceğini belirterek, "Sanayiyi onlar ayakta tutuyor" dedi.

AKP'li Mehmet Özhaseki'den 'Suriyeli ve Afgan' açıklaması: Kimse gönderemez, sanayiyi onlar ayakta tutuyor!
27 Temmuz 2021 - 10:32

Türkiye'nin demografik yapısı için en büyük tehlikelerden birisi olan Suriyeliler ve kaçak girişler tartışılırken, AKP'den de açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Suriyelileri kimsenin gönderemeyeceğini söyledi.


Suriyeliler ve Afganlar hakkında konuşan Özhaseki,“Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar" dedi.


Kayseri'de katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan Özhaseki mültecilerin Türkiye ekonomisine katkı sağladığını ve gönderilmeleri gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.


"ALLAH KİMSEYİ VATANSIZ BIRAKMASIN"
Kendi yanında da yabancı uyruklu birisinin dış ticarete baktığını ifade eden Özhaseki, “Bu işin birkaç boyutu var. Birincisi insani boyut. Zorda kalan insanlara kapıyı kapatmak ne kadar doğrudur bilmiyorum. Bizim yanımızda şimdi bir arkadaş çalışıyor. Arapçası, İngilizcesi var ve bizim dış ticaretimize bakıyor. Çocuğu da bizimle çalışıyor. Çok zor dönemlerden geçmişler. Bunlar duvarları aşıp gelmiş. Allah kimseyi vatansız bırakmasın bu çok zor bir şey. Orada milyonlarca insan dışarıya kaçmış. Son dönemde orada insanların başına bombalar yağdırdılar. Bu insanlar oradan kaçtığı zaman ne yapacaksınız? Yarın bir gün tarih önünde nasıl hesap vereceksiniz? Bu insanların sevk ve idaresi kolay değil” dedi.

"SURİYELİLER VE AFGANLAR SANAYİYİ AYAKTA TUTUYORLAR"
Suriyelilerin ve Afganların sanayiyi ayakta tuttuğunu söyleyen Özhaseki şöyle konuştu:

"Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar. Kayseri sanayisinde de öyle. İşçi bulamıyorlar, bu adamlar çalışıyor.

Asayiş yönünden de öyle. Bizim aramızdaki oranlara bakıldığı zaman bizi geçen bir asayişsizlik yok. Her toplumun içerisinde iyisi de olur, kötüsü de olur. Gelenler içerisinde mutlaka olumsuz insanlar da vardır. Bunların sayı olarak suç işleme oranı bizden çok yüksek değil. Şu ana kadar da herhangi bir sıkıntı doğmadı. Bu insanların ekonomimize de katkıları var. İçlerinde okumu tahsilli olanlar da var."

"BUNLARI KİMSE DE GÖNDEREMEZ!"
“Bunları kimse de gönderemez” diyen Özhaseki, “İleri geri konuşuyorlar öyle. Öyle bir şeyin olacağını da kimse düşünmesin. Muhalefet liderlerinden birisi diğer muhalefet liderlerinden birisine ‘Boşuna popülizm yapmayın, gönderemezsiniz” dedi. Evet, ne yazık ki öyle. İnşallah zamanı geldiğinde bir kısmı gider, kalanlarda uyum gösterirler” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Solmaztürk
  2 ay önce
  Sanayi bu hale getiren sizsiniz. Bunların desteği ile duruyorsa bırakın yıkılsın. Altında da kalan önce vatandaş olarak biz sonra da saltanat ve sefa süren siz kalacak sefanızı süremeyeceksiniz.
 • dayı
  2 ay önce
  Pişkin pişkin hala konuşuyor. Anlamak mümkün değil.