400 bin liralık araba alan Suriyeli sığınmacı çift, Antalya'da dilencilik yaparken yakalandı!

Antalya'da skandal bir olay ortaya çıktı. Kayseri'de yaşayan Suriyeli sığınmacı çift, 400 bin TL'lik bir araba satın aldı ve çocuklarıyla birlikte Antalya'ya gitti. Suriyeli çiftin arabalarını ücretli otoparka park edip, dilencilik yaptığı tespit edildi.

400 bin liralık araba alan Suriyeli sığınmacı çift, Antalya'da dilencilik yaparken yakalandı!
07 Aralık 2021 - 14:44

Kayseri İl Göç İdaresi'ne kayıtlı olan Suriyeli bir çift, 400 bin lira değerinde bir otomobil satın alıp çocukları ile birlikte Antalya’ya gitti. Suriyeli aile, dilencilik yaparken yakalandı.

Akdeniz Manşet'in haberine göre Suriyeli Jumaa çifti, 28 Temmuz 2021’de Kayseri’den yaklaşık 400 bin lira değerinde Hyundai Tucson model bir otomobil satın aldı. Omar Jumaa ismine kayıtlı 38 MA 4074 plakalı Antalya’ya geldi.

ÜCRETLİ OTOPARKA BIRAKIYORLAR
Her gün bu arabayla biri bir yaşında olmak üzere 5-7 yaş arasındaki 4 çocukları ile Antalya kent merkezinde dilencilik yapmaya başladı. Çiftin hemen her gün sabahları araçlarını dilencilik yapacakları bölgelere yakın ücretli otoparklara bıraktığı, ardından ‘mesaileri’ biter bitmez akşam saatlerinde aynı araçla evlerine döndükleri tespit edildi.

DİLENİRKEN YAKALANDILAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihbarla harekete geçti. Yabancı uyruklulara MA harf grubuyla tescil edilen araç ve içerisindekiler takibe alındı. Şiddetli soğuk ve fırtınada dahi çocuklarına Antalya merkezde Kapalı Yol, Dönerciler Çarşısı civarında dilencilik yaptıran, sokakta çalıştıran Omar-Perihan Jumaa çiftini 30 Kasım günü yakaladı. Aileyi ikamet olarak kaydedildiği Kayseri’ye iadesi için İl Göç İdaresi’ne gönderdi.

Ayrıca ailenin 1-3-5 ve 7 yaşlarındaki 4 çocuğundan ikisinin 2020 ve 2016 İstanbul-Şişli doğumlu ollması dikkat çekti. YORUMLAR

  • 0 Yorum